Veronika Šikulová v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava

Koncom septembra si Veronika Šikulová prezvala v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava (MDPOH) ocenenie Anasoft litera za svoju knihu Medzerový plod. Pár dní pred Vianocami sa do divadla opäť vráti. Tentoraz na autorské čítanie a besedu, ktorá bude 15. decembra o 18.00 h v Galérii pod divadlom, čiže v bývalom CO kryte.

Počas literárneho večera sa bude s Veronikou Šikulovou zhovárať Tina Čorná. Dozviete sa zaujímavosti z jej aktuálnej tvorby, ale aj čosi viac o víťaznej knihe Medzerový plod, o ktorej odborná porota literárnej ceny Anasoft litera povedala, že ide o „vyzreté literárne dielo, ktoré sa vyznačuje vitalitou a lyrizmom nezvyčajnej intenzity. Autorka v nej ponúka nesentimentálny príbeh tichého odchádzania blízkej osoby. Veronika Šikulová sa prejavuje ako suverénna majsterka slova. Jej príbeh je naplnený citlivosťou voči zdanlivo jednoduchým veciam života, citlivosťou, ktorá hlboko zasahuje do vedomia súčasníka“.

Veronika Šikulová, autorka foto: Anasoft litera Gabriela Žigová

Veronika Šikulová, autorka foto: Anasoft litera Gabriela Žigová

Popri hovorenom slove zaznie aj hudba, o ktorú sa postará Ján Slávik z Moyzesovho kvarteta. Organizátormi podujatia sú Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) a literárna cena Anasoft litera.

Zaujímavý priestor bývalého CO krytu, kam ste sa donedávna mohli dostať len výnimočne, sa premenil na kultúrny svet, kde okrem literárnych čítačiek uvidíte aj zaujímavé výstavy. V súčasnosti tu môžete vidieť diela nekonvenčného sochára Luba Mikleho pod názvom The Mental Underground. Vďaka osobitému rukopisu v monumentálnej soche a intervenciách do verejného priestoru sú jeho práce známe aj za hranicami Slovenska. Výstava je v Galérii pod divadlom predĺžená až do 20. decembra.

Mestské divadlo ponúka zázemie pre divadelné predstavenia, významné spoločenské udalosti, koncerty či tanečné vystúpenia. Nový rozmer divadla priniesol práve multifunkčný priestor v bývalom CO kryte – Galéria pod divadlom. Ďalším programovým spestrením by malo byť aj hovorené slovo – literárne čítania a diskusie na rôzne témy, ktoré plánuje divadlo uvádzať pravidelne od budúceho roka.

  • Hudobný hosť: Ján Slávik (Moyzesovo kvarteto)
  • Dátum: 15. december 2015, 18.00 h
  • Miesto konania: Galéria pod divadlom (bývalý CO kryt pod Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.