Východoslovenská galéria pozýva na vernisáž výstavy s názvom After Future

Výstava After Future predstavuje tvorbu mladých výtvarníkov východoslovenského okruhu, ktorí sa vo svojich dielach s obľubou zamýšľajú nad budúcnosťou. Obraz budúcnosti sa v čase aktualizuje, a len s odstupom času dokážeme vidieť zásadné rozdiely medzi dobovými predstavami a realitou. Výstava predstavuje pomyselnú časovú skratku, experiment, ktorý umožňuje návštevníkom galérie aby sa z perspektívy budúcnosti pozreli na jej súčasný obraz vo výtvarnej tvorbe.

after_future

Doba, v ktorej sa nachádzame nám umožňuje využívať najrafinovanejšie výdobytky modernej techniky. Súčasťou každodenného života sa pomaly stávajú pojmy ako virtuálna realita, ultrarýchly transport, využívanie supermateriálov, všadedostupnosť informácií či dobývanie vesmíru. Všetko, čo je dnes len v zárodku svojej existencie, môže byť zajtra všednou realitou. Duch doby sa mení, vyvýja a pritom určité skutočnosti ostávajú rovnaké.

Ducha doby dneška skrz optiku možností zajtrajška budú tlmočiť vo svojich multimediálnych víziách v podzemných priestoroch Východoslovenskej galérie od 12. novembra. Otvorenie výstavy začína o 17.00.

Na výstave sa predstavia: Jakub Pišek, Beáta Kolbašovská, Hana Hutníková, Dagmar Mavrevová, Martin Kiman, Martin Tomori a Ľubomír Štec.

Kurátor: Branislav Zurko
Trvanie výstavy: 12. 11. 2015 – 31. 1. 2016
Vernisáž výstavy: 12. 11. 2015 o 17.00 hod.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.