Žobráka si zobral pod patronát minister Lajčák

21. medzinárodný festival lokálnych televízií, ktorý sa bude konať v júni , v Košiciach, si zobral pod patronát podpredseda vlády SR a minister zahraničných vecí, pán Miroslav Lajčák.

Vážime si, že myšlienku unikátneho festivalu opäť podporila osobnosť uznávaná nielen na Slovensku ale v celej Európe. Pán Lajčák náš festival pozná, spolupracovali sme s ním ešte v časoch, kedy bol veľvyslancom SR v Srbsku, hovorí Eva Děkanovská, riaditeľka MFLTV.

Záštitu nad festivalom lokálnych televízií tento rok prevzal aj predseda KSK, pán Zdenko Trebuľa a primátor mesta Košice, pán Richard Raši.

Do súťažnej prehliadky sa v tomto roku prihlásilo okolo 300 filmov zo 49 krajín. Medzinárodná porota z nich do finále vybrala 30. Tie zabojujú o najvyššie ocenenie sošku Zlatého žobráka v troch sekciách.

Festival sa tento rok bude konať nielen v Košiciach ale aj na Ukrajine. Do Užhorodu vycestuje zhruba päťdesiatka účastníkov z 12 krajín.

Chceme, aby festival za hranicami prebiehal tak, ako u nás. Účastníci si pozrú vybrané finálové filmy a zúčastnia sa workshopov a diskusií. Hlavnou témou bude súčasná situácia na Ukrajine očami tamojších novinárov, ale aj diskusia o budúcnosti demokratizačných procesov na ukrajinskej ceste do EÚ, dopĺňa Děkanovská.

V panelovej diskusii na tému „Úloha médií v rozvoji demokracie a procese integrácie do EÚ“ vystúpi slovenský politológ Grigorij Mesežnikov, Vladimír Borovič zo Srbska a zástupcovia európskych a ukrajinských médií . Moderátorom diskusií bude francúzsky novinár Ed Baumeister. Spoluorganizátorom festivalu na Ukrajine je Európske mediálne centrum so sídlom v Užhorode.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.