Zvuk v Šope – Slávo Krekovič

Ak raz bude vojna robotov a ľudí, tak Slávo Krekovič bude zvádzať súboj o podobu live electronics performance.

Júnová edícia sólo koncertov v galérii Šopa predstavuje umenie improvizácie na poli live electronics v osobe Sláva Krekoviča, ktorý je nielen organizátorom a propagátorom súčasného hudobného života na Slovensku (napr. festival NEXT, spoluzakladateľ A4 – priestoru súčasnej kultúry alebo šéfredaktor časopisu 3/4) a vedúcim Ateliéru multimédií na brnenskej Fakulte výtvarných umení VUT, ale aj experimentálnym muzikantom. Jeho hráčska rýchlosť, časté štýlové zmeny, zvuková výbušnosť, nepredpokladateľnosť a prekvapivosť kombinácie zvukov vytvárajú z neho doslova živého generatívneho performera.

Sláva Krekoviča ste mohli počuť v avantcorových Shibuya Motors, elektronickom duu Vritti, plunderfonickom Voice Over Noise a mnohých iných zoskupeniach. Na svojich sólových koncertoch využíva interaktivitu, dotykové displeje a mobilné telefóny, ale aj analógovú elektroniku.

  • Koncert: 21.6.2017 od 20:00 – 21:00
  • Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice
  • Vstup: 2€

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.